Recomandarea Zilei

Zi de zi - e ceva special. Viata ta e monotona si trista!? Atunci aci ti-e locu`. Revino zilnic pentru discutii funny! Enjoy.... :))))))))

AcasaFAQCautareInregistrareConectare

Distribuiţi | 

Totul despre locuri de munca si ramura sa

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
socaciudaniel

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 24/02/2011

MesajSubiect: Totul despre locuri de munca si ramura sa    Joi Feb 24, 2011 10:02 pm

Avand in vedere ca pe acest forum inca nu s-a vorbit despre Locuri de munca si despre ramura sa, am hotarat sa incep eu un topic.

Ce parere aveti despre somajul acordat tinerilor care au iesit din bancile scoli ?

Daca am sta sa facem o statistica sau studiu despre cum gandesc tineri de azi am ajunge la concluzia ca gandesc in felul urmator: Decat sa lucrez la stat sau patron pentru 600ron prefer sa stau acasa si sa incasez acel somaj acordat de stat.
Prin acest ajutor, Statul Roman nu face altcva decat sa incurajeze tineri la nemunca.
In loc sa incurajeze tineri spre o cariera, prin care sa ofere un bonus pe langa salariu celor dornici sa munceasca. Prin acest fel va fi multumit in primul rand angajatul pentru acel bonus oferit de stat, statul ca isi castiga impozitele dar si angajatorul pentru ca isi poate dezvolta afacerea.

Astept parerile voastre.....

Edit Admin:
AM MUTAT SUBIECTUL PENTRU CA NU CORESPUNDEA CATEGORIEI....
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Totul despre locuri de munca si ramura sa
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» totul despre condimente
» Totul despre ÜBERdeck - masina de acoperire
» Totul despre florile de camera.
» Discutii despre revista Burda-4
» Discutii despre revista Burda-6